Okul Sandalyesi

Okul Sandalyesi; Sandalyeler polimerlerden yapılabilir, çünkü polimerler yüksek dayanıklılığa, mukavemete sahiptir ve kolay zarar görmezler. Polimerler, metalden yapılanlar gibi paslanma eğiliminde değildir, bu da okul sandalyeleri yapmak için daha dayanıklı bir malzemedir. Kantin masaları sert ahşaptan yapılmıştır. Eğitim mobilyaları her zaman yüksek kaliteli malzemelerden yapılmış olmalıdır; Çünkü bir kez bu malzemelerden yapıldıkları zaman tüm zararlara katlanırlar ve on yıllarca dayanırlar. Bunun okullar, kolejler ve eğitim kurumları için avantajlı olduğu kanıtlanmıştır.

Okul depolaması, bir sınıf veya okulun belirli bir malzemesinin acil olarak değiştirilmesi durumunda her zaman ekstra malzemelerden oluşmalıdır. Okul deposu her zaman öğrencilerden korunmalı ve öğrencilerin bu depolama tesisinde tutulan malzemelere zarar vermemesi için kilit altında tutulmalıdır. Mobilyaların her biri sınıfı kendi içinde tamamlamalıdır. Tüm beyaz tahtalar, alüminyum çerçeveyle çerçevelenmelidir, böylelikle levhaların kenarları kolayca aşınmaz.

Mobilyaların rengi daima mavi, siyah, kahverengi veya kırmızı olmalıdır. Bu, sınıfa iltifat eder ve öğrenme için daha profesyonel bir yer gibi görünmesini sağlar. Okullar için kullanılan materyaller her zaman daha uzun ömürlü, dayanıklı olmalı ve ekstra para tasarrufu konusunda yardımcı olmalıdır. Okul ve kolejlerin koridorlarına yerleştirilen dolaplar iyi korunmalıdır. Yumuşak tahtaların ve dolapların yapımında kullanılan ahşap, ahşabın her türlü nem bazlı parçalanmasını önlemek için düzenli olarak cilalanmalı ve temiz tutulmalıdır. Kilitli dolaplar genellikle çelikten imal edilmiştir ve paslanmayı önlemek için çeliğin günlük olarak temizlenmesi gerekir.

PP sandalye eğitim kurumlarında yıllar içinde kullanımı hızla artmaktadır. Ürün sağlamlığı ve ergonomisiyle öne çıkmaktadır. Kurumsal kimliğe uygun farklı renk seçenekleriyle mimari açıdan da oldukça tamamlayıcı niteliktedir.

Polipropilen dünyadaki en yaygın ikinci plastik hammaddedir. Maliyet avantajı, sağlamlığı, kolay kalıba girmesi nedeniyle tercih edilir. Bunlarla beraber kimyasal yağ ve çözücülere karşı dayanıklılık, yüksek mukavemet, düşük sürtünme katsayısı, neme ve ısıya karşı dayanıklılığı diğer avantajlarıdır.

Polipropilen (PP) yaygın kullanım alanı olan plastiklerdendir. Otomotiv sanayinde kullanılan parçalardan tekstil ve yiyecek paketlemesine, alt yapı ve inşaat sektöründe kullanılan boru ve ek parçalarına kadar birçok alanda kullanımı olan termoplastik bir polimerdir. Monomer propilenin polimer hale getirilmesi ile elde edilen Polipropilen (PP) kimyasal solventlere (asit ve bazlar) karşı aşırı derecede dirençlidir.

Kimyasal ve Fiziksel Özellikleri

En yaygın ticari polipropilenin , kristal yapısı düşük yoğunluklu polietilen (LDPE) ve yüksek yoğunluklu polietilen (HDPE) arasında bir seviyeye sahiptir. Young modülü (elastizite modülü) de orta seviyededir. Bununla beraber, LDPE’den daha az sert ve HDPE’den çok daha az gevrektir. Bu polipropilenin ABS gibi mühendislik plastiklerinin yerine kullanılmasına izin verir.

Polipropilen, yorulmaya karşı çok iyi direnç gösterir. Düşük maliyetlidir, iyi bir darbe dayanımı vardır. Sürtünme katsayısı düşük olup, çok iyi elektrik yalıtımı sağlar. Kimyasal direnci iyidir. Tüm termoplastik işleme proseslerine uygundur. Polipropilenin, erime sıcaklığı 160 santigrat derece civarındadır.

Buna karşın şu dezavantajlara sahiptir. UV ışını dayanımı azdır, yüksek termal genleşme gösterir. Boya ve kaplaması zordur. Dış hava şartlarına dayanımı azdır, oksitlenmeye açıktır. Yanıcı olup, klor içeren solventler ile etkileşime girer.

Kullanım Alanı: Örgü, çuval, halı ipliği, halat, masa örtüleri, paspas, filtre bezleri, keçe, kord bezi, boru, kablo kılıfı, balık ağı, fırça, leğen, masa,sandalye, oyuncak, piknik eşyaları yapımında kullanılmaktadır.

Ürünler: PP Elyaflık (EH-251, EH-241, EH-341, EH-102)Çuvallık (MH-418, MH-220, MH-180) , Boruluk (BC050) , Filmlik (FH-250, FH-360 , Kalıplama (MH-220N)

Şu anda günlük hayatımızda kullandığımız 3 çeşit Polipropilen hammaddesi vardır.

  1. Polipropilen Homopolimer (sadece propilen moleküllerinden üretilir. Etilen katkısı olmadığından, çok yumuşak olur. Poşet, naylon torba gibi şeylerin üretiminde kullanılır.
  2. Polipropilen Bloco Copolimer (etilen yüzdesi %3’e kadar olan hammaddesidir. Sıcaklığa çok dayanıklı değildir. Sadece soğuk su nakil hatlarında kullanılabilen plastik boruların imalatında kullanılabilir.)
  3. Polipropilen Random Copolimer( etilen yüzdesi %3-7 arasında olan bir hammaddedir. Çok yüksek sıcaklık ve basınç dayanımı gereken yerlerde güvenle kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir